Toxicology Knowledge Team

Kontakt

Postadress

Toxicology Knowledge Team Sweden AB
Biovation Park
Forskargatan 20
SE 151 36  Södertälje

Tel: +46- (0)70 -22 900 22
E-post: kontakt@tktsweden.com

Våra lokaler ligger i Snäckviken, Södertälje

Företagets organisation

Kerstin Kenne, VD
Tel: 070-550 82 43
E-post: kerstin.kenne@tktsweden.com

Carl-Johan Zettervall, vice VD
Marknadsansvarig
Tel: 070-352 04 08
E-post: carl-johan.zettervall@tktsweden.com

Karin Svens, Styrelseordförande
E-post: karin.svens@tktsweden.com

Eva-Lena Glämsta, Vetenskapligt ansvarig för Development
E-post: eva-lena.glamsta@tktsweden.com

Stefan Czene, Vetenskapligt ansvarig för genetisk och kemisk toxikologi
E-post: stefan.czene@tktsweden.com
Tel: 073-967 55 23

Hallgrimur Jonasson, Vetenskapligt ansvarig för säkerhetsfarmakologi
E-post: hallgrimur.jonasson@tktsweden.com